İngilizce Nasıl Çalışılır?

   İngilizce pek çok insan için gerçek anlamda "yabancı dil" olmaktadır. Bu yabancılığı ise, bize bu dil öğretilirken kalıp ve kelime ezberletilmesinden dolayı yaşıyoruz. 
   Aslında bir İngilizin, bir Amerikalının, İngilizce iletişim kuran insanların günlük yaşamda kullandıkları kelimeler, deyimler ve cümleler gerçekte hiç de zor değildir. Önemli olan sadece kalıplardan kurtulup; bir İngiliz, bir Amerikalı gibi "düşünerek" konuşma, yazma, okuma ve dinleme becerisini kazanabilmektir.
   Ben mesleğim gereği sürekli yabancı dil sınavlarına giriyorum. Bugüne kadar KPDS, TOEFL, ECL, OPI ve bağlı olduğum kurum içinde sayısız sınava girdim. Aldığım notlar karşılığında yurt dışı görevlere gönderildim. Bugüne kadar edindiğim tecrübeleri sizlerle paylaşacağım.
   Belli bir sıraya zaman içinde oturtmaya çalışacağım, ancak şimdi ilk olarak size "dinleme" yeteneğinizi geliştirmek için güzel bir link vermek istiyorum. Bu linkte çok sayıda günlük konuşma konuları, her konu için altı konuşmacı var. Konuşmaların yazılı metinleri mevcut ve mp3 formatında dinleme olanağı sunuluyor. Dinledikten sonra dilerseniz sınav da olabiliyorsunuz. Site çok güzel hazırlanmış, kullanımı çok kolay ve ücretsiz. Size tavsiyem kulaklığınızı takın, dinleyin, küçük notlar alın, tekrar dinleyin ve sınava girin. 
http://www.elllo.org/english/Mixer.htm

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !